איפה אפשר לפתוח אתר אינטרנט לעסק בחינם?


אתר אינטרנט לעסק בחינם

סקירה קצרה על מספר אפשרויות להקמת אתר אינטרנט לעסק בחינם

אתר וויקס

ויקס היא חברה ישראלית הנסחרת בבורסת הנאסד"ק בניו יורק - החברה פיתחה פלטפורמה להקמת אתרים. אתרי תדמית ואתרי מסחר. החברה מציעה חבילה חינמית למי שרוצה לפתוח אתר לעסק אבל ללא כתובת (דומיין) יחודית. כתובת אתר העסק שלך יהיה somename.Wix.com כלומר שם האתר ואז כתובת ויקס נקודה קום. אם תרצה\י יותר מקצועיות תצטרך לשלם על רכישת דומיין וחיבורו. מכל מקום למי שרק רוצה אתר שיציג את העבודות שלו אז ויקס יכול להיות פתרון בחינם. בנוסף אפשר לשקול לפתוח עמוד פייסבוק להציג שם את העבודות. את הלקוחות הפוטנציאלים יהיה אפשר לשלוח לעמוד הפייסבוק על ידי שליחת קישור לעמוד העסק בפייסבוק או לבקש מהו לחפש את שם העסק בפייסבוק לדוגמה "א.ב.ג עיצוב פנים"

האם WIX תומך בעברית?

כן. ויקס חברה ישראלית והם דאגו שהאתר יתמוך בעברית. אם זאת למרות שוויקס תומך בעברית ממשק הקמת האתר הוא באנגלית.

האם אפשר להקים חנות מסחר אונליין בחינם בויקס?

לא. בשביל זה תצטרך לשדרג לחבילת פרמיום.

מה אם אני לא יודע לעצב אתרים?

לא חייב לדעת עיצוב אתרים. מערכת ויקס בנויה כך שכל אחד יכול לעצב בעצמו גם בלי ידע בעיצוב אתרים על ידי גרירה אלמנטים על המסך. המערכת ידידותית לכל המשתמשים. בנוסף ישנם תבניות עיצוב מוכנות

לפתיחת אתר לעסק בחינם הכנס\י לאתר Wix.com


גוגל אתרים

את גוגל אין צורך להציג. כל מי שיש לו חשבון בגוגל יכול להקים בקלות אתר אינטרנט לעסק בחינם. גוגל יצרו ממשק מנימליסטי ונוח לשימוש המאפשר לכל אחד להשתמש בו כולל אלו ללא רקע טכני בבנית אתרים. הממשק הוא בסיסי אבל מכיל את הרכיבים הדרושים לאתר אינטרנט לעסק קטן. שימוש בממשק של גוגל הוא על ידי גרירה והזזה של רכיבים על גבי הממשק. אין צורך להוריד תוכנה כלשהי, הכל נעשה אונליין על גבי הממשק.

האם ישנה תמיכה בהקמת אתר בעברית?

כן. הממשק מתורגם לעברית וגם האתר תומך בעברית ניתן לבנות אתרים עם יישור של הטקסט בעברית מימין לשמאל בקלות.

איזה אתרים אפשר לבנות על גבי המערכת?

האתרים שאפשר לבנות יהיו אתרים סטטים כגון אתרי תדמית, תיק עבודות, אתרים לעסקים קטנים ובינוניים כמו מסעדה, אינסטלטור, הנדימן, חשמלאי, צבעי, קוסמטיקאית, רופא פרטי, מורה פרטי, רואה חשבון, עורך דין ועוד...

כמה זמן לוקח לבנות אתר בגוגל?

זמן שלוקח לבנות אתר משתנה בהתאם למספר הדפים ולאדם הבונה אותו. והוא בנוסף מושפע מהרכיבים השונים הרצויים לשלב באתר. מומלץ לבנות ללא לחץ או פעם אחת להקים את האתר או בחלקים לתכנן ולבנות. כל שלב שבונים אתר נשמר במערכת באופן אוטומטי.

האם אפשר לחבר את האתר לדומיין(שם מתחם לאתר)?

כן. אפשר לחבר דומיין לאתר בקלות על ידי מספר פעולות פשוטות של אימות דומיין אצל גוגל ולאחר מכן אצל רשם הדומיין חיבור לממשק של גוגל (מדריך בקישור המצורף לעיל).

האם אפשר לעלות לוגו לאתר?

כן. אפשר שיהיה לאתר לוגו ואף סמל לאתר (אייקון בראש הדפדפן שמוצג בדפדפן ובמנועי חיפוש).

לפתיחת אתר לעסק בחינם הכנס\י לאתר Google Sites

השוואה וויקס מול גוגל אתרים מי עדיפה?

ישנם פרמטרים בהם וויקס עדיפה וישנם פרמטרים בהם גוגל סייטס עדיפה

השוואה של עיצוב האתר

וויקס עדיפה היא מציעה מגוון רחב של תבניות לעריכה מהירה בעוד גוגל סייטס מציעה תבניות בסיסיות בלבד.

תשורה בחבילה החינמית

גוגל עדיפה, אפשר לגמרי להקים אתר בחינם בגוגל סייטס כולל חיבור דומיין(בוויקס חיבור דומיין מצריך שדרוג לחבילה בתשלום חודשית). בנוסף בחבילה החינמית וויקס מפרסמת באנר בתחתית העמוד גדול של המערכת שלהם.

קלות בננית האתר וויקס מול גוגל אתרים

גוגל לוקחת. ממשק ההקמה של גוגל אתרים הוא קל ונוח לשימוש גם אדם שלא בקיא בבנית אתרים יכול להסתדר.

אפשרויות מסחר וויקס מול גוגל אתרים

באופציה החימנית שתי המערכת לוקחות בחסר. בגוגל אפשר לבנות דמוי עמודי מסחר שהסליקה תיהיה חיצונית. בוויקס גם ניתן לדמות עמוד מסחר עם קישורים חיצוניים לסליקה. שתי האפשרויות לא באמת הופכות את האתר ל איקומרס. כדי להקים אתר מסחר איקומרס בוויקס יש צורך בחשבון בתשלום. נכון להיום אפשרות להקים אתר מסחר בחינם מוגבלת מאוד. כפי שאמרנו במשק חינמי אפשר רק לדמות מסחר. (ראו דוגמה לדימוי מכירת מוצרים באינטרנט)

אפשרויות של מיתוג עסקי דרך האתר איפה יותר נוח?

גם במקרה הזה של מיתוג עסקי שתי המערכות לוקות בחסר. בגוגל אתרים אפשר אומנם לחבר דומיין בחינם למערכת וכך שיהיה כתובת אתר עם שם המותג. אבל המערכת לוקה באפשרויות מיתוג בעיצוב האתר. לעומת זאת בוויקס אפשר יותר ליצור אתר ממותג עם אווירה התואמת את המותג אבל בשביל זה יהיה צורך לשדרג ורוב להשתמש בשירותים של מעצב המכיר את מערכת וויקס ושיכול לבנות אתר יחודי ממותג על המערכת.

מה אם אני רוצה להקים אתר לעסק קטן וזהו. אין לי תקציב ואני רוצה אתר בחינם. שורה תחתונה איפה כדאי?

במקרה הזה לרוב מערכת גוגל אתרים תיהיה האפשרות הטובה ביותר.