מה זה איקומרס?


אם הגעת לפה ולא בטעות אז כנראה שאת\ה רוצה לדעת יותר על איקומרס. ואם הגעת לכאן בטעות את\ה מוזמנ\ת להשאר. ונעבור לשאלה בה עוסק העמוד הזה. מזה איקומרס?

איקומרס מגיע אלינו מאנגלית. e-commerce בדיוק כמו e-mail גם פה ה e מציינת את המילה electronic. כלומר "אי" - "קומרס" משמעותו בעברית "מסחר אלקטרוני".

ומה זה מסחר אלקטרוני? אם בעבר הלכתם לחנות בגדים במדרחוב או בקניון לרכוש חולצה או מכנס ליום יום. במסחר אלקטרוני אתם תכנסו לאתר אינטרנט, תעברו על הסחורה שהאתר מציע, תבצעו את התשלום (לרוב) דיגטלי, והסחורה תיהיה בדרך אליכם. כל ההבדל בין מסחר מסורתי לדיגטלי זה איפה מתרחשת העיסקה. אבל כמובן כל הפעולות הן זהות. נכנסים לחנות, עוברים על סחורה או מקבלים המלצה דרך פרסומת או במפורש מהחנות, משלמים ומקבלים את הסחורה.

כמו שסביר שקרה. זה העלה לכם הרבה שאלות, כמו 'איך מודדים', 'אין השילוח עובד', 'איך מחזירים אם לא אוהבים או המידה לא מתאימה', 'מה אם המוצר מקולקל' ועוד רבות השאלות...ואלו אכן האתגרים שמסחר דיגטלי היה ובחלקו עדין עומד בדרכו. בקצרה כדי להסיר הרבה ספקות של קונים חלק גדול מהחנויות איקומרס מציעות משלוח חוזר על חשבונם, החזר כספי מלא, ועוד ועוד...רק כדי להסיר חששות של הקונה וכדי שהוא יהפוך ללקוח של החנות ולא ילך לחנות אחרת.

כמובן שזה איקומרס על קצה המזלג. אך בגדול כמו שאמרנו זהו מסחר אלקטרוני. בו יש חנויות ואף שווקים דיגטלים, ואף הזדמנויות עסקיות ליזמים הרוצים להתעסק במסחר ולהקים חנויות דיגטליות. או לבעלי חנויות מסרותיות הרוצים חנות דיגטלית להצגת הסחורה שלהם, או להציע את מרכולתם בשוק דיגטלי כדוגמת אמזון.

עד כאן על מסחר איקומרס

לקריאה נוספת

מכירת אמנות באינטרנט – מדריך עזר קצר למכירות באינטרנט, איפה להתחיל ומה חשוב לדעת