מתקשים להירדם בגלל מתחים? חושבים על כדורי שינה? קראו על תחליף טבעי לכדורי שינה המסייע להירדם ומספק שינה טובה ועמוקה

עייף או עייפה אבל עדין מתקשים להירדם? לא מצליח להירדם בגלל מתחים ומחשבות? חושב\ת לקחת כדורי שינה? נס\י ליישם את העצות בכתבה זה כתחליף טבעי לכדורי שינה. בתקווה שהעצות בעמוד זה יעזרו לך להירדם. העצות טובות בנוסף לשינה טובה ועמוקה יותר. חשוב לדעת ששינה טובה מתחילה עוד לפני. קראו בהמשך בכתבה. יש לציין שכתבה זה אינה מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

בסוף הכתבה מוזיקה מרגיעה לשינה שתעזור לכם להירדם. רק צריך להירגע ולתת לה זמן להשפיע!

כדאי לדעת! העצה בכתבה מניסיון אישי וזה עובד (כולל האזנה למוזיקה מרגיעה) אם העצה עזרה לך השאר\י תגובה לכתבה או שלח\י לנו הודעה ונפרסם אותה עבור שאר הקוראים.

תחליף טבעי לכדורי שינה

תחליף טבעי לכדורי שינה הוא שמן אתרי לבנדר. לשמן סגולות מעולות וריח נפלא. אחד מיני רבים של השמן הוא להיות תחליף טבעי לכדורי שינה. שמן אתרי זהו תמצית החומר הארומטי של הצמח (ראו "שמן אתרי מהו?") לשמנים אתרים סגולות נפלאות מוכחות! בין סגולות שמן הלבנדר היא היכולת בהפגת מתחים ולתת למוח לנוח. שימוש בלבנדר מסייע להרדמות בקלות. כמו כן השינה שלכם תהייה עמוקה, ערבה ונעימה.

כיצד משתמשים בשמן?

ישנם מספר דרכים לשימוש בשמן:

 1. טפטפו 2 טיפות על הכרית ולכו לישון
 2. מרחו ממש בקטנה טיפה מתחת לאף באזור השפם זה יעשה את העבודה
 3. מבער שמנים – ממלאים מים ומטפטפים כ-2 טיפות שמן. בתחתית המבער מדליקים נר וכשהמים יתחממו השמן יתחמם יתאדה וניחוח הלבנדר יאפוף את האוויר ויגיע אליכם לנחיריים.

מה עוד הלבנדר יכול לעשות מלבד לסייע בהירדמות ושינה טובה?

השמן באופן כללי יעיל להפגת מתחים, אפשר לֵהָנוֹת מהניחוח הנעים שלו במבער למספר שעות. אם תרצו לדעת עוד תוכלו לקרוא כאן וכאן

איפה משיגים?

שמן אתרי לבנדר אפשר להשיג בכל חנות טבע פרטית וברשתות הטבע הגדולות "עדן טבע מרקט" ו"ניצת הדובדבן"
מחיר השמן משתנה בהתאם לייצרן ונע בין 20-50 ש"ח.
בקבוקון של שמן יחזיק לכם לתקופה של מספר חודשים בשימוש יומיומי. (חשוב לדעת השמן הוא זיקוק הצמח אין צורך להפריז בשימוש 2-4 טיפות בכל שימוש יספיקו, השתמשו בהתאם ליעילות של השמן)

שינה טובה מתחילה עוד הרבה לפני…

אם הגעתם למצב של מתחים ומחשבות המקשים עליכם לישון. כנראה שבמהלך היום פעלתם שלא כשורה. חשוב לטעון את עצמכם באנרגיות חיוביות במשך היום ולהפיג את המתחים המצטברים ביום ולא לחכות כשבאים לישון. להלן מספר עצות שיש לסגל למהלך היום…

 • בצעו פעילות ספורטיבית במהלך היום. עדיפות לשעון הערב בין הערבים זה זמן טוב שלא חם מידי ולא קר. הליכה יכולה להיות מועילה מאוד. 30 דקות הליכה יעזור מאוד בהפגת מתחים המקשים למוח לנוח ומקשים עליכם להירדם.
 • קחו "פסק זמן" מהחיים מידי פעם. סיימו את היום בים, צאו לסרט בערב, צאו לחופשה רגועה של כמה ימים, צאו מהעיר אל הכפר והשטחים הפתוחים. כל החופשות האלו עוזרות לאדם להירגע מהמורץ היומיומי לחדש אנרגיות ולהפגת מתחים.
 • מעשנים? אל תעשנו כמה שעות לפני השינה. סיגריית "הרגעה" אולי תעזור לכמה דקות להירגע מהמתח אבל תעשה פעולה פיזיולוגית הפוכה ותעורר את הגוף וכך תקשה להירדם.

עצות נוספות שיעזרו לכם להירדם

 • צאו לסיבוב קצר של 15-20 דקות מסביב לשכונה. פעולה זו תעזור להפיג מתחים
 • מקלחת לפני השינה תעזור להפיג מתחים
 • כבו את האורות ואל תשתמשו במסכים בוהקים
 • קריאת ספרים וסיפורים יכולה לעזור לעיניים להירדם כשלא עייפים או כשצריך קצת זמן לפני השינה.
 • נגנו מוזיקה מהרשימה בתחתית העמוד שתעזור לכם להירגע ולהגיע למצב של שלווה והרדמות

יש לכם עצות לשינה טובה משלכם ואיך להירדם בקלות?

נשמח אם תשתפו אותו בתגובות כאן למטה

העצות עזרו?

נשמח אם תספר\י לנו בתגובות. מה שיעזור לאחרים שקוראים כתבה זו. ניתן גם לשלוח לנו הודעה דרך דף יצירת קשר ואנו נפרסם את חוות דעתך.

סיכום

תחליף טבעי לכדורי שינה הוא שמן הלבנדר. הוא יעיל ל-נדודי שינה בכך שהוא מסייע להירגע, להפיג מתחים(סטרס) וכתוצאה מכך להרדמות ובנוסף מספק שינה טובה, נעימה וערבה. אם כי חשוב לדעת שיש למשך היום השפעה ישירה על השינה בלילה.

מוזיקה מרגיעה לשינה

מוזיקה מרגיעה תסייע להרגיע את הגוף ובסופו של דבר להירדמות. כאשר המומלץ ביותר זה לשמוע סאונד של טבע מוקלט נטו. לצלילי הטבע החוזרים על עצמם יש יכולת מדיטציות שיעזרו לך להיכנס למצב של שלו. מה שיעזור להירדם. 2 הקליפים האחרונים ברשימה הם טבע מוקלט נטו. האזנה נעימה!

מוזיקה אינדיאנית נעימה ומרגיעה!

מוזיקה שקטה 3 שעות של פסנתר וחליל

8 שעות של מוזיקה מרגיעה לשינה טובה ועמוקה

3 שעות מוזיקה מרגיעה בשילוב תמונות טבע עוצרות נשימה

11 שעות של קול ים, גלים נשברים

לצלילי הטבע יש יכולות להפיג מתחים (Stress) ולהשרות רוגע ושלווה. הקשיבו לזה ללא הפרעות

10 שעות של גשם וסופות רעמים

via GIPHY

Good Night!

Be the first to comment on "מתקשים להירדם בגלל מתחים? חושבים על כדורי שינה? קראו על תחליף טבעי לכדורי שינה המסייע להירדם ומספק שינה טובה ועמוקה"

תגובות לכתבה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.


*