הרחקת יתושים טבעית מהגינה עם ציטרונלה

עודכן לאחרונה בתאריך 6 דצמבר 2019

כתבה שניה בסדרה על הרחקת יתושים בדרכים טבעיות. בכתבה הראשונה דיברנו יותר על הרחקת יתושים בעיקר בסביבה הביתית. מוזמנים להיכנס לכתבה איך להרחיק יתושים.

בכתבה זו נסקור מספר מוצרים יעילים להרחקת יתושים מהגינה המבוססים על שמן ציטרונלה. שמן המוכח כיעיל להרחקת יתושים. למעשה בארה"ב רוב המוצרים להרחקת יתושים מהחצר מבוססים על השמן. למעשה לא רק יתושים אלא מגוון של מעופפים לא רצויים. בארץ מוצרים המבוססים על השמן להרחקת חרקים וכד' פחות מוכרים ומשתמשים בעיקר באלתוש ישירות על העור כשלעומת זאת מוצרים להרחקת יתושים על בסיס ציטרונלה מרחיקים יתושים וחרקים מהמרחב. בשביל זה צריך לדאוג לאזור סטרילי ולהשתמש בכמה נרות\לפידים. באלתוש אפשר להשתמש בנוסף אם רוצים כהגנה שנייה במידה ומתקרב אליכם איזה יתוש שהצליח להתחמק מריח השמן.

שיתלו צמחים דוחי יתושים

לפידי במבוק + שמן לפידים

את הלפידים האלו מפזרים סביב אזור הישיבה בגינה במקום סטרילי ורחוק מעשביה, עצים יבשים וכד' בכדי למנוע שריפה. את הלפידים נוטעים טוב באדמה שיהיו חזקים, ממלאים בשמן ומדליקים. אפשר לכבות להשאיר את הלפידים ולחזור בערב אחר כשרוצים לשבת.

איפה קונים?

קנייה באתר \ סניפי רשת הגרעין קישור למוצר

מחיר נכון לכתיבת שורות אלו: 49 ש"ח


נרות ציטרונלה

נרות לגינה המכילים שמן ציטרונלה לפיזור סביב אזור הישיבה בחצר. מגיע במארז של 18 יחידות.

איפה קונים?

קנייה באתר \ סניפי רשת הגרעין קישור למוצר

מחיר נכון לכתיבת שורות אלו: 23 ש"ח


נר ציטרונלה גדול לשימוש רב פעמי

איפה קונים?

קנייה באתר \ סניפי רשת הגרעין קישור למוצר

מחיר נכון לכתיבת שורות אלו: 18 ש"ח


נר ציטרונלה – 100% טבעי

איפה קונים?

קנייה באתר אקו סטור  קישור למוצר

מחיר נכון לכתיבת שורות אלו: 25.90 ש"ח

 


סיכום קצר

שימוש בנר\שמן ציטרונלה הוכח כיעיל להרחקת יתושים וחרקים מגינות. לקבלת שטח כיסוי השתמשו בכמה לפידים \ נרות ופזרו אותם במעגל החיצוני של אזור הישיבה.

תגובות לכתבה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.


*